Deník za školy v přírodě 2

Milí rodiče, připravili jsme pro Vás jedinečný deník z pobytu. Každý den si můžete na tomto deníku přečíst, co se na školním pobytu děje, jaký mají děti program a zhlédnout aktuální fotografie. Dočtete se, jak Vaše děti tráví čas a zda jsou spokojené. Každý den zde pro vás budou připraveny nové zprávy.

Upozornění: Z technických důvodů si vyhrazujeme právo na aktualizaci deníků do 24 hodin! Děkujeme za pochopení! Pro aktualizaci stránek stiskněte na svém počítači Ctrl+F5!

Všechny fotky zde!!!

 

 

6. 6. 2016 Vše je sbaleno, přichystáno a my vyrážíme !! Děti jsou ubytované. Vše v pořádku. Štěpanická Lhota, je to překrásná vesnice, část obce Benecko v okrese Semily. Jsme na hotelu Orion. A máme za sebou první informační schůzku a první motivační šifru.

Večerní zpávy: 3. B prošla Lufťákovu stezku a proběhlo i zdobení triček na téma Mach a Šebestová - utržené sluchátko. Dnešní den děti ze 2.B a ze 3.A dostaly dopis od Krakonoše - přenesly se do Lesního království, proměnily se ve skřítky, kterým s úkoly od Krakonoše pomáhají květinové víly. Prvním úkolem bylo vytvořit ochrannou mandalu pomocí přírodnin. Vyráběly si také skřítkovské oblečení. Všichni se máme moc dobře.

7.6.2016 Probudili jsme se do krásného rána a vyrážíme do přírody za dalšími úkoly od Krakonoše. Před náročným úkolem se musí skřítci posilnit. Čeká je úkol na paměť - informace o Krkonoších. Tady jsou krásně uklizené pokoje, bylo to ranní bodování.

Dopoledne dostali skřítci od Krakonoše úkol náročný na paměť. Museli si zapamatovat co nejvíce vět o Krkonoších v daném časovém limitu. Prokázali, že mají výbornou paměť. Nejlepší skřítci opět získali sojčí peříčka.

Večerní zprávy: Dnes se byla 3. B a 4.B povozit na konících. Odpoledne skřítci ze 2.B a 3.A prokázali svou vytrvalost. Nejprve vyšlapali celou sjezdovku a poté ušli dvanáctikilometrový okruh na Rovinku. Po cestě opět plnili úkoly. Ve skupinách tvořili prezentaci o stromech.  Večerní hodnocení dne, zpívání a rozdávání triček, které skřítci v pondělí vyrobili.

 

8.6 Dnes se 3.B podívala s utrženým sluchátkem do doby ledové. Žáci se seznámili s pravěkými zvířaty, lovili mamuty a v závěru dne se pustili i do jeskyň.  Dnes se skřítci ze 2.B a ze 3.A vydali na celodenní výlet na rozhlednu Žalý. Po cestě se snažili "vyčistit studánku", kterou získali na začátku výletu, od odpadků. Museli plnit různé úkoly (metematické, jazykové i sportovní). Překvapením pro skřítky byli koně, na kterých se mohli povozit na Kněžické chalupě. Žáci ze 4.B opakovali učivo českého jazyka a dopravní výchovy. Odpoledne prošli Lufťákovu stezku a po cestě s nadšením plnili různé úkoly. I během dnešního dne měli možnost nasbírat několik obrázků kosmonautů pro svůj raketoplán.

9.6 2016  Dnes byli žáci 3. B na planetě jménem Ťap Ťap, zachraňovali ohrožené druhy živočichů, s Machem a Šebestovou prošli pohádkovou stezku a v závěru dne na ně čekala sladká odměna. Žáci 4.B si dopoledne zopakovali učivo přírodovědy. Odpoledne prošli po skupinkách vyznačenou cestu, po níž plnili úkoly týkající se tématu Vesmír. V cíli - v místním obchůdku si za odměnu mohli koupit něco dobrého na zub. Vesmíru se týkaly i aktivity po příchodu do hotelu. Skupiny dětí vytvářely dle vlastní fantazie planety roztíráním modelíny. V závěru dne proběhlo vyhodnocení nasbíraných kosmonautů. Dnešní den šli skřítci Lufťákovu stezku, kde byla spousta zajímavých her a úkolů. Na konci stezky si všichni zasloužili nanuky. Po obědě skřítci opět ukázali znalosti z přírody. Podle popisu poznávali rostliny, živočichy i houby. Někteří získali označení - znalec přírody. Odpoledne jsme si s chutí opékali buřtíky. Večer přišlo zhodnocení celého týdne a rozdávání odměn. Velkým překvapením byl příchod samotného Krakonoše. A nyní rychle zabalit a zítra už domů. 

žákovská knížka žákovská knížka
fyzika on-line fyzika on-line
on-line jídelna on-line jídelna
výukové materiály výukové materiály
e-mailová schránka e-mailová schránka
   
 

 název a adresa školy

 Základní škola, Liberec,
 Sokolovská 328, p.o.
 460 14, Liberec XIII
 IČO: 689 746 39

 

 kontakty

 škola: +420 481 120 586 
 mobil: +420 777 000 885 
 jídelna: +420 481 120 587 
   
 e-mail: skola@zssokol.cz 
   

 vyučovací hodiny

1. hodina 08:00 - 08:45
2. hodina 08:55 - 09:40
3. hodina 10:00 - 10:45
4. hodina 10:55 - 11:40
5. hodina 11:50 - 12:35
6. hodina 12:45 - 13:30
7. hodina 13:40 - 14:25
8. hodina 14:35 - 15:20
9. hodina 15:30 - 16:15

Přihlášení