Výjezdní zasedání na Grabštejně

Zapsala Anežka Zuzánková
Dne 31.10. jsme se sešli v 15:00 na vlakovém nádraží a v 15:32 nám jel vlak do Chotyně. Když jsme z vlaku vystoupili, vydali jsme se směrem na hrad Grabštejn. Na hradu jsme si dali věci do místnosti, kde jsme spali a šli pomáhat se dřevem. Nikdo se nezranil. Když se setmělo, šli jsme si umýt ruce a přesunuli se do jídelny, kde na nás čekala teplá bramboračka.
Poté jsme měli strašidelnou prohlídku hradu se sv. Barborou. Při prohlídce jsme doplňovali křížovku a také jsme ušpinili čistý koberec svými zablácenými botami. Mohli jsme si zazvonit na zvon smíření a vidět okolí z hradní věže. Když skončila prohlídka, opět jsme se sešli v jídelně a s teplým čajem jsme řešili témata, která jsme měli uvést na radnici. Po vyřešených tématech jsme se odebrali do pokoje a hráli různé hry a poslouchali písničky.
Ráno když jsme se probudili, sbalili jsme si všechny věci a šli na snídani. V 8:00 jsme vyšli z hradu směrem na nádraží a cestou jsme potkali 2 traktory vezoucí hnůj. Vlak nám jel v 8:32 a kolem 9. jsme byli na Libereckém nádraží. Část z nás jela do školy a 3 lidi jeli na radnici. Hrozně se mi to líbilo.

Přihlášení