Preventivní opatření proti šíření infekce

Preventivní opatření proti šíření infekce


Vážení rodiče,
sledujeme pozorně vývoj situace šíření zavlečené infekce koronavirem v Evropě. Přestože není dle názoru odborníků zatím významný důvod k obavám, je důvod reagovat na zvýšené riziko jeho šíření.
Příští týden začínají jarní prázdniny. Prosíme Vás, abyste zodpovědně vyhodnotili doporučení Krajské hygienické stanice LK a Krajské nemocnice v Liberci.
„V prvé řadě Krajská epidemiologická komise („komise") zakazuje cestování do oblastí s komunitním výskytem onemocnění COVID-19, mezi které jsou aktuálně zařazeny Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong Kong, Irán, Itálie (regiony Benátsko, Lombardie Emilia – Romagna a Piedmont), Japonsko, Singapur a dále doporučuje pečlivě zvážit jakoukoliv cestu do zahraničí. V případě návratu občanů z oblastí s komunitním výskytem do ČR a zdravotních potíží či s rizikovým kontaktem (např. návštěva zdravotnického zařízení při úrazu apod.) komise doporučuje kontaktovat lékaře/epidemiologa KHS LK, který rozhodne o postupu v každém konkrétním případě tj. případné nařízení karantény, vyšetření nebo izolace".
Pokud budete jarní prázdniny trávit v zahraničí v oblastech se zvýšeným výskytem nakažených osob, řiďte se prosím instrukcemi na stránkách Krajské hygienické stanice Libereckého kraje, Krajské nemocnice v Liberci a Ministerstva školství ČR. Vaše děti by měly být zařazeny do 14 denní karantény bez účasti na lyžařském výcviku, škole v přírodě apod. 

https://www.khslbc.cz/
• https://www.khslbc.cz/koronavirus/
https://www.nemlib.cz/aktualita/informace-z-khs-lk-ke-koronaviru/
• http://www.msmt.cz/doporuceni-pro-skoly-ke-koronaviru

Zde najdete důležité kontakty a svou situaci můžete konzultovat s odborníky.
Infolinka KHS LK k problematice výskytu koronaviru 485 253 111 – odtud budete přepojeni na k tomuto účelu vyhrazenou
aktuálně volnou linku - odborníka, lékaře
Provozní doba: Po, St: 7:30-17:00, Út, Čt: 7:00-15:00, Pá: 7:00-14:30
Mimo provozní dobu KHS LK je k dispozici Infolinka SZÚ denně na čísle: 724 810 106 a 725 191 367.

Žádáme vás ale, abyste sledovali aktuální zdravotní stav Vašeho dítěte a v případě nachlazení, kašle, zvýšené teploty apod., dítě neposílali do školy a dohlédli na jeho doléčení.

Mgr. Pavlína Roudná, ředitelka ZŠ Sokolovská

Přihlášení