Harmonizační pobyt 1.B

Naše první výprava vedla do Českého Ráje, obce Líšný. Do cíle jsme dorazili vlakem a po svých. Ubytovali jsme se v Galerce Líšný, a vyrazili na celý den do přírody. S batůžky na zádech, s řízky od maminek jsme zdolali mnoho překážek: krpál k Pantheonu, kluzký pískovec, nebezpečné výstupy a sestupy mezi skalami ;-) Poznávali jsme stromy, rostliny a houby. Chvíli po obědě jsme navštívili hrad Frýdštejn. Ti nejodvážnější z nás vystoupali až na věž, kde vlála obrovská vlajka s českým lvem.To byl rozhled! U pana kastelána jsme utratili první peníze. To bylo radosti z přívěsků, magnetek a dalších upomínkových předmětů! Než jsme se vydali na cestu zpět, zahráli jsme si hry v lese. Na Malé Skále jsme se odměnili nanuky a cákáním v Jizeře.
Cestou jsme si našli oblázky, které jsme si na ubytovně omalovali. Večer byl táborák a oblíbené buřty. Po setmění jsme si ještě hráli hry v jídelně. Pak už sprcha, pohádka od paní učitelky a paní vychovatelky. A spali a spali :-) Budíček v půl osmé byl pro někoho moc brzký.
Snídaně byla královská, švédské stoly uspokojily každého. Dopoledne hry a pak stavby domečků pro lesní skřítky. Ještě jsme stihli vyzdobil místní asfaltku originálními obrázky. Oběd byl venku pod slunečníky a všem nám chutnalo.

Po obědě loučení s Líšným .... cesta na Malou Skálu na vlak.....a jsme zase doma :-) A jsme parta!

Milí rodiče, vaše děti byly skvělé, moc všechny chválím. Děkuji i rodičům Anetky a Kuby, kteří nám ochotně odvezli a následně přivezli všechna zavazadla.

ok

Přihlášení